آخرین مطالب

آیت‌الله رئیسی، الگویی برای رئیس جمهور آینده سیاسی

آیت‌الله رئیسی، الگویی برای رئیس جمهور آینده

  بزرگنمایی:
به گفته یک کارشناس مذهبی، هر کسی بر اریکه قدرت و ریاست تکیه بزند باید همچون آیت‌الله رئیسی خصلت‌های مهم خدمتگزاری، طاعت پذیری از ولایت، توجه به اولویت‌ها، توجه تام به عزت و منفعت ملی، داشتن نگاه تمدنی و از جنس مردم و به معنای حقیقی کلمه برای مردم بودن را داشته باشد.

هوا غرق در غم و اندوه بود که عزاداران از گوشه‌وکنار شهر گرد هم آمدند تا رئیس‌جمهور و هیئت همراهشان را گرامی بدارند. حضور و غم و اندوه جمعی آنها گویای یک حس عمیق ازدست‌دادن و احترام به مردانی بود که با چنین فداکاری به ملت خود خدمت کرده بودند.

ساعتی قبل از آغاز رسمی مراسم تشییع، در نمایشی هیجان‌انگیز از اندوه و همبستگی جمعی، خیابان‌های تهران مملو از عزاداران شد. حضور بی‌سابقه مردم ایران گواهی بر تأثیر عمیق رئیس‌جمهور فقید بر مردم ایران بود.

ساعت‌ها قبل از شروع مراسم، دریایی از شهروندان داغدار به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند که صدای آنها با شعارهایی که حکایت از سوگ عمیق آنها برای رئیس‌جمهور داشت، طنین‌انداز شد. از هر قشری دور هم جمع شدند تا بر کفن او نماز بخوانند و در غم و اندوه خود متحد شوند. این میزان از غم و اندوه جمعی بی‌سابقه بوده است؛ اما علت این‌همه توصیف، تمجید، ترحیم و تشییع مردم از یک چهره سیاسی چه بود؟

آیت‌الله رئیسی، الگویی برای رئیس جمهور آینده

او برای رضای خدا کار کرد

حجت‌الاسلام دکتر قاسم جعفرزاده، کارشناس مذهبی و استاد دانشگاه در توصیف شخصیت کم‌نظیر آیت‌الله رئیسی می‌گوید: «خصلت‌های ویژه‌ای در وجود آیت‌الله رئیسی بود. چیزی که همه اذعان دارند مردم دارابودن، از جنس مردم بودن، از خانواده‌ فقیری متولد شدن، تربیت اخلاقی و حوزوی و نهایتاً تکوین شخصیت سیاسی این فرد است که پله‌پله همه‌ مراتب مربوط به پیشرفت اجتماعی و سیاسی و حاکمیتی را طی کرده و به دومین نقطه و مقام اجرایی کشور تبدیل شده است.»

او افزود: «مردمی‌ وبااخلاص بودن و برای‌خدا کارکردن بسیار مهم است. خداوند در آیه 5 سوره ابراهیم می فرماید " وَ ذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللهِ، روزهای خدا را متذکر باش." روز خدا روزی است که پروردگار عالم نسبت به بندگان و نسبت به یک امت و قومی توجه و رحمت ویژه دارد. کسی که ذوب در خدا و توجه به خدای متعال و انجام امور در جهت رضایت حضرت احدیت و حضرت حق باشد، خدای متعال محبت او را در دل مردم قرار می‌دهد.»

این کارشناس مذهبی تصریح می‌کند: «آیت‌الله رئیسی کسی بود که برای‌خدا بااخلاص کار کرد، به معنای حقیقی مردم‌دار بود و به قالب‌های رسمی، حاکمیتی و سیاسی خیلی توجه نداشت. بنابراین خدای متعال به دلیل اراده‌، توجه، فهم و اخلاص آیت‌الله رئیسی که همه برای‌خدا بود، روز شهادت او را به‌گونه‌ای قرار داد که ما نظیر آن را در تاریخ انقلاب ایران انقلاب اسلامی ایران یا نداریم یا بسیار محدود داریم.»

خدمت‌هایی که ماندگار شد

حجت‌الاسلام جعفرزاده با اشاره به خدمت‌های ماندگار تمدنی آیت‌الله رئیسی می‌گوید: «ایشان خودش را خادم قرآن برای جهان معرفی کرد و فرمود شبهات و ناپاکی‌ها جلوی حقیقت را نخواهد گرفت. او این حرف را در جلوی دیدگان همه‌ رؤسای کشورهای جهان در سازمان ملل متحد زد.»

او ادامه می‌دهد: «آیت‌الله رئیسی از حق همه‌ انسان‌های آزاده دفاع کرد و از شهید حاج‌قاسم سلیمانی به‌عنوان نماد مقاومت در مقابل جبهه‌ کفر و شرک و نفاق به‌تنهایی دفاع کرد و تحسین جهانیان را به خودش معطوف نمود. او در هیچ کجا به عزت مردم ایران بی‌توجهی نکرد و مردم این مسائل را می‌فهمند.»

این استاد دانشگاه به گشایش‌های اقتصادی در دروان خدمت آیت‌الله رئیسی اشاره می‌کند و می‌گوید: «او بدون التماس به جهان غرب  گشایش‌های بزرگی ‌را به لحاظ اقتصادی برای کشور به ارمغان آورد؛ او فروش نفت ما را بدون پایبندی به برجام پنج برابر کرد.»

او می‌گوید توجه به منافع منطقه‌ای ایران در مقابل منافع جهانی از نکات حائز اهمیت دیگر ایشان در دوران ریاست‌جمهوری‌شان بود: «آیت‌الله رئیسی  در بین کشورهای منطقه یک انسجام اجتماعی بزرگی را رقم زد و این برای مردم منطقه مغتنم بود. برای همین هم است که وقتی رئیس‌جمهور شهید ما به‌عنوان شهید خدمت دنیا را وداع می‌کند بیش از پنجاه کشور دنیا مستقیم نماینده می‌فرستند و در سطوح همه‌ کشورهای منطقه و همسایگان اذعان می‌کنند که رئیس بااقتدار ضمن دفاع از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران به یک رابطه‌ دوسویه توأم باعزت و احترام در بین کشورهای منطقه توجه ویژه‌ای داشت و عمل و رفتارش این را به‌شدت نشان می‌داد.»

آیت‌الله رئیسی، الگویی برای رئیس جمهور آینده

 

 

تخریب‌ها مانع دیدن حقیقت نشد

به گفته حجت‌الاسلام جعفرزاده، لجن‌پراکنی‌ها یا تخریب‌های ناجوانمردانه، انتقادهای بی‌مورد و حرمت‌شکنی‌های بسیار زیادی بر علیه شهید رئیسی رحمت‌الله علیه و یارانش وجود داشت، اما این تخریب‌ها مانع دیدن حقیقت نشد، همان‌طور که شهید هم در سازمان ملل فرمودند" این مسموم سازی فضاها مانع دیدن حقیقت نشد."

او تأکید می‌کند: «باید تبریک و تهنیت گفت به مردم ایران بابت فهم و شعور و درک و تشخیص به هنگام که به جد تشخیص می‌دهند چه زمانی باید در صحنه حضور پیدا کنند. مردم عزیز ایران حضور دشمن‌شکن و یأس‌آوری را برای منافقین و مشرکین و دشمنان انقلاب اسلامی رقم زدند و ان‌‍شاء‌الله که این حضور و عظمت تداوم پیدا خواهد کرد.»

شهید رئیسی را به الگویی برای نسل جوان تبدیل کنیم

حجت الاسلام جعفرزاده در پاسخ به این سؤال که "چطور می‌توانیم شهید رئیسی را به الگویی برای نسل جوان تبدیل کنیم تا ضمن الگوپذیری از ایشان از تأثیرپذیری رسانه‌های غربی در امان بمانند"، می‌گوید: «برای نسل جوانی که هم در بستر فضای مجازی و تأثیرپذیری از فضای مجازی قرار دارند و هم فکر سیال و جوانی دارند حتماً باید چند کار صورت بپذیرد؛ در تمام این برنامه‌ها باید نسل جوان را پذیرفت و با نسل جوان حرف زد. ما در این زمینه آفت‌ها و مشکلاتی داریم؛ از فهم زبان جوانان گرفته تا نبود حوصله، نبود مهارت لازم ارتباطی، نبود اطلاعات و گاهی هم سهل‌انگاری‌کردن در گرفتن اهمیت قضیه؛ بنابراین در وهله اول ما باید با نسل جوان حرف بزنیم.»

او درباره صحبت‌کردن با نسل جوان در زمینه معرفی آیت‌الله رئیسی تصریح می‌کند: «ما باید شخصیت حقیقی شهدای این حادثه به‌ویژه شهید آیت‌الله رئیسی را به نسل جوان با صداقت کامل معرفی کنیم. تحسین مردم معنایش این نیست که دولت آقای رئیسی قابل‌نقد نبود؛ همه‌ دولت‌ها، افکار و همه‌ برنامه‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و امنیتی خلأهایی دارند و هیچ اشکالی هم ندارد؛ ولی چرا مردم آن‌قدر عظمت آفریدند و آن‌قدر از شهید تجلیل کردند؟! این به دلیل صداقت، امانت‌داری در کسوت  و خدمت صادقانه به مردم بود. مواردی که کار جلو رفت را انجام داد و مواردی هم که انجام نمی‌شد این‌ها را به مردم اطلاع‌رسانی می‌کرد.»

این کارشناس مذهبی ادامه می‌دهد: «شخصیت‌شناسی حقیقی خادمان ملت که برای رضای خدا و برای مردم کار کردند را باید به مردم به‌ویژه نسل جوان بشناسانیم. اخلاق خوب، علمیت، جدیت در مدیریت، استفاده از زمان، حفظ شأن مردم ایران در مقابل دیگران از همسایگان بگیرید تا کشورهای مختلفی که با او در ارتباط و مراوده بودند، استفاده از فرصت‌ها، توجه یکسویه نداشتن نسبت به غرب، این‌ها واقعیت‌های شخصیت آیت‌الله رئیسی بود که باید به نسل جوان گفته شود.»

او پاسخ درست به شبهه‌افکنی‌های رسانه غربی را یکی از راه‌های الگوپذیری از راه شهدای خدمت عنوان می‌کند و می‌گوید: «در شرایطی که دشمن در تلاش برای تخریب حقیقت و شبهه‌افکنی در مورد نحوه‌ اتفاق‌افتادن حادثه است، پاسخ عالمانه و صحیح به این شبهات بسیار مهم است.»

حجت‌الاسلام جعفرزاده به اهمیت نشر گسترده‌ تولیدات اشاره می‌کند و می‌گوید: «در حال حاضر ما وظیفه تولید گسترده کارهای انجام شده، زحمات کشیده شده و رفتار سازی‌های صورت‌پذیرفتن از آیت‌الله رئیسی را داریم. یادمان باشد دشمن در هر فرصتی که برای انقلاب اسلامی اتفاق افتاده دنبال کم‌فروغ کردن دستاوردها برای مردم عزیز ایران است.»

این استاد دانشگاه تأکید می‌کند: «ما شخصیت بزرگی را از دست دادیم اما خدای متعال به خون و وجود او  و به شهادت او برکتی داد که موجب دستاوردهای بزرگی برای انقلاب اسلامی ایران شد و ما وظیفه داریم "با معرفی شخصیت آیت‌الله رئیسی به مردم  و به‌ویژه نسل جوان، پاسخ به شبهات و تولید گسترده در این زمینه"، نسل جدید را با شخصیت‌های اثرگذار و مسئولین خادم این ملت به نحو احسن آشنا کنیم.»

آیت‌الله رئیسی، الگویی برای رئیس جمهور آینده

شهادت آیت‌الله رئیسی، تهدیدی که به فرصت تبدیل شد

حجت‌الاسلام جعفرزاده با اشاره به فرمایش شهید سلیمانی می‌گوید: «در دل هر بحران‌ فرصت‌هایی وجود دارد که از خود فرصت‌ها محترم‌تر است؛ به‌شرط آنکه ما بتوانیم از آن فرصت استفاده کنیم، نترسیم و برنامه‌ریزی لازم برای بهره‌برداری از آن تهدیدها،آسیب‌ها و بحران‌ها را داشته باشیم.»

او تأکید می‌کند: «به تعبیر مقام معظم رهبری ما شخصیت محترم و مغتنمی را از دست دادیم؛ یعنی وجود او برای ملت ایران غنیمت بود. ما یقین داریم که شخصیت بزرگی را ازدست‌داده‌ایم اما خدای متعال در دل همه‌ این حوادث ناگوار برای ملت ایران فرصت‌های بی‌شماری هم فراهم آورده است. به‌هرحال دشمن کید می‌کند و خدا هم نقشه‌ آن‌ها را بر باد می‌دهد؛ چنانچه خداوند در آیه 54 سوره آل‌عمران می‌فرماید" وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ ٱللَّهُ وَٱللَّهُ خَیۡرُ ٱلۡمَٰکِرِینَ؛ یهود باخدا مکر کردند و خدا هم در مقابل با آنها مکر کرد، و خدا از همه بهتر تواند مکر کرد."»

این استاد دانشگاه شهادت شخصیت‌های برجسته‌ای همچون شهید سلیمانی و شهدای خدمت را باعث انسجام ملی می‌داند و می‌گوید: «دشمن خیال می‌کند با ازدست‌دادن شخصیت‌های عزیزمان صحنه‌ها خالی می‌شود؛ درحالی‌که این‌گونه نیست. وقتی پلیدترین مردم زمان، شهید سلیمانی را شهید کردند حضرت آقا فرمودند که "شهید سلیمانی" امروز برای دشمن از "سپهبد سلیمانی" خطرناک‌تر است و همین‌طور هم شد و اکنون ما می‌بینیم انسجام ملی و انسجام امت‌های اسلامی بیشتر شد و اتفاقات بزرگی مثل طوفان الاقصی اتفاق افتاد. در هیچ برهه‌ تاریخی ملت مقاوم و صبور فلسطین این عظمت را به خود ندیده بود که دنیا او را به رسمیت بشناسد و مجاهدین دنیا را وادار به تسلیم در مقابل اراده‌ پولادین آنها کند.»

او به دستاوردهای بزرگ حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور اشاره می‌کند و می‌گوید: «در حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور یکی از دستاوردهای بزرگ ما این بود که شهادت آیت‌الله رئیسی اولاً به خود مقام خدمت در انقلاب اسلامی شخصیت داد و به دنیا نشان داد که شخصیت و یک سمت خدمتگزار در ایران جایگاه مقدسی است و کسی که بتواند از این فرصت خدمت برای خدمتگزاری مردم به نحو احسن استفاده کند خدای متعال بر وجود او  قیمت گذارده و مردم هم این را می‌فهمند.»

او یکی دیگر از دستاوردهای این حادثه را ایجاد انسجام اجتماعی دانست و افزود: «این حادثه باعث وفاق ملی و وحدت کلمه‌ ما شد و ما باید این را حفظ کنیم و نگذاریم کسی در صفوف واحد و وحدت‌آفرین توده‌های ملت ایران رخنه ایجاد کند.»

این کارشناس مذهبی وحدت کلمه را رمز بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی عنوان می‌کند و می‌گوید: «اختلاف‌نظرها بین گروه‌های سیاسی، نفرات، مسئولین و وزارتخانه‌ها طبیعی است؛ اما این وحدت کلمه رمز بزرگ پیروزی ایران و انقلاب اسلامی است و این برکتی که در سایه‌ حضور دشمن‌شکن و وحدت‌آفرین مردم در شهرهای مختلف اتفاق افتاد را باید قدر بدانیم و حفظ کنیم.»

آیت‌الله رئیسی، الگویی برای رئیس جمهور آینده

اطاعت محض از مقام معظم رهبری رمز موفقیت آیت‌الله رئیسی بود

حجت الاسلام جعفرزاده تأکید می‌کند: «رمز موفقیت شهید رئیسی اطاعت مطلق و محض از مقام معظم رهبری بود  و این باعث شده بود که برای اولین‌بار در کشور همه‌ دستگاه‌ها با یک نگاه و سویه عمل کنند. این خصلت‌ها و مشخصات فردی شخصیت شهید برای ما فرصت است.»

او با بیان اینکه دولت آینده باید مانند آیت‌الله رئیسی بااخلاص، مردم‌دار و مطیع امر ولایت باشد، می‌گوید:«هر کسی بر اریکه قدرت و ریاست تکیه بزند باید  خصلت‌های مهم خدمتگزاری، طاعت پذیری از ولایت، توجه به اولویت‌ها، توجه تام به عزت و منفعت ملی، داشتن نگاه تمدنی و از جنس مردم و به معنای حقیقی کلمه برای مردم بودن را داشته باشد. یقین بدانید مردم عزیز ما در انتخابات آینده حتماً به این مؤلفه‌ها و به شعارها و برنامه‌هایی که نامزدها برای ریاست‌جمهوری خواهند گفت، توجه خواهند کرد.  از خدا می‌خواهیم دل‌ها را متوجه کسی کند که این خصیصه‌ها و خصلت‌ها را داشته باشد و ایران را به سرمنزل مقصود برساند.»


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

پنج اثر طبیعی کرمان ثبت ملی شد

پیش‌بینی تشدید گرما و طوفان شن در کرمان

امام جمعه کرمان: مشارکت مردم در انتخابات از عوامل قدرت‌افزای کشور است

وزش باد شدید زابل را در نوردید

زمینه افزایش وحدت و اقتدار با مشارکت بالا ایجاد می‌شود

مصرف این داروها در گرما خطرناک است

مشکل تامین آب کارخانه فولاد جنوب کرمان رفع شد؛ زنجیره سنگ آهن تکمیل می‌شود

امام جمعه کرمان: امنیت ثمره شیرین دستگاه قضا برای کشور است

استفاده از پنل خورشیدی برای چاه‌های کشاورزی رفسنجان کلید خورد

دادستان کرمان: پرونده حادثه تروریستی گلزار شهدا در مراحل پایانی است/ 11 متهم بازداشت هستند

52 شعبه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمان پیش‌بینی شد

واژگونی پراید در کرمان 2 کشته و سه مصدوم برجا گذاشت

شهرک تخصصی انرژی خورشیدی "راین" کرمان با حضور وزیر صمت افتتاح شد

عامل وقوع قتل در رفسنجان دستگیر شد

مراتع دهبکری کرمان برای سومین بار طعمه آتش شد

عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند

قرعه‌کشی پخش برنامه‌های استانی نامزد‌های انتخاباتی از شبکه کرمان

شناسایی بیش از 400 بیمار مبتلا به تب مالت در استان کرمان

ضرورت استفاده از ظرفیت نوجوانان و بانوان در فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی

تشکیل پرونده قضایی جرائم و تخلفات انتخاباتی

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

عیادت رهبر معظم انقلاب اسلامی از حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی

نماز عید قربان در مصلی کرمان برگزار شد

ماهنامه چیلوک مجوز انتشار گرفت

توقیف سیستمی3هزار و 874 خودرو به علت تخلفات حادثه ساز

نهضت آسفالت به روستای آبگرم ریگان رسید

توزیع گوشت گرم گوساله در استان با قیمت مصوب

مخبر: فضای انتخاباتی مانع خدمت‌‌رسانی به مردم نشود

سران تل‌آویو بار دیگر به جان هم افتادند

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

شدت گرما و دغدغه توزیع برق/مطالبه کشاورزان، کار سخت مدیران کرمان

شهداد گرمترین صبح کشور را تجربه کرد

معاون سپاه ثارالله: هنرمندان برای انتخاب آگاهانه رییس جمهور مشارکت کنند

دادستان کرمان نسبت به ممنوعیت فعالیت انتخاباتی با امکانات دولتی هشدار داد

هواشناسی برای کرمان باران و باد پیش‌بینی کرد

استاندار کرمان: استان، آماده برگزاری اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی (ع) است

انتقاد استاندار کرمان از پرداخت خسارت بیمه به اتباع خارجی

استعفای مدیرعامل استقلال رد شد

تکذیب نظرسنجی‌های منتشر شده در فضای مجازی به نقل از صداوسیما

وزارت بهداشت وجود پشه آئدس در 6 استان را تایید کرد

حمله هکری به شرکت مخابرات رژیم صهیونیستی

دستگیری عنصرِ رسانه‌ای وابسته به صهیونیست در قم

کشف 120 خزنده قبل از ورود به هواپیما در فرودگاه امام

کمبود شدید سوخت در بیمارستان‌های غزه در میانه حملات شدید رژیم صهیونیستی

دست پر صدا و سیما در انتخابات ریاست‌جمهوری

تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مشخص شدند

چه بخوریم تا قلب سالمی داشته باشیم؟

برخورد پژو و کامیون در کرمان 2 فوتی و 6 مصدوم بر جای گذاشت

اطلاعات سپاه اردبیل یکی از عوامل ضدامنیتی را بازداشت کرد