آخرین مطالب

بانوی طلایی رقابت‌های جاکارتا؛

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم ورزشی - اخبار استان کرمان

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

  بزرگنمایی:

 

 

به گزارش نسیم شرق ، عشرت کردستانی، پرچمدار ایران در پارااُلمپیک 2016 ریو و قهرمان پرتاب وزنه‌ی رقابت‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا هم اکنون خود را برای رقابت‌های پارالمپیک 2020 توکیو آماده می‌کند، تصمیم گرفتیم با توجه به شهادت اسطوره‌ی کرمان، سردار شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» با وی گفت و گویی اختصاصی داشته باشیم که از شما مخاطبان گرامی دعوت می‌کنم تا پایان آن، ما را همراهی بفرمایید:

 

از دیدگاه شما، سردار شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» که بود؟

  ـ سردار شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» عشق تمام مسلمانان جهان، مالک اشتر زمان، قوت قلب رهبری، یار و یاور تمام مظلومان جهان و خاری در چشم تمام دشمنان اسلام بود، او دلخوشی دختر بچه‌ای بود که در فلسطین، یمن، سوریه، عراق و کردستان خانه اش و پدر و مادرش را دشمنان از او گرفتند.

سردار سلیمانی را نمی‌توان در قالب الفاظ بیان کرد، او قبل از اینکه زمینی باشد، یک سردار آسمانی و بهشتی بود، هر مسلمان و هر ایرانی، در هر جای این کره‌ی خاکی و در جهان اسلام، با هر سلیقه‌ی سیاسی قلبش آتش گرفته است، اگر چه همه‌ی ما می‌دانستیم سردار آسمانیست و عزیزانی مثل ایشان لیاقت، سرنوشت و بهایشان جز شهادت نیست، اما برای ما از دست دادن وی خیلی زود بود.

واقعا احساس من به سردار سلیمانی شبیه احساسیست که به پیامبر دارم، مصداق این آیه‌ی 29 سوره‌ی مبارک الفتح که در مورد پیامبر اکرم (ص) بیان شده " أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ «در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند» "

یا حسی که به امام علی (ع) دارم، آن را برایم تداعی می‌کند، علی خیبرشکن، علی که با آن قدرت، جلال، جبروت و عظمتش همبازی کودکان یتیم می‌شود و در مقابل آن کودک یتیم بال‌های تواضعش را پهن می‌کند و برایش کوچکتر از آن کودک می‌شود، به همان مهربانی و همان معصومیت.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

به نظرتان دیدگاه آزادی خواهان جهان نسبت به سردار شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» چیست؟

  ـ سردار سلیمانی حسی فراتر از حس پدری نسبت به آزادی خواهان، مسلمانان و جهان تشیع داشت، امروز دیدیم از کوچک و بزرگ گرفته تا پیر و جوانِ جهان تشیع در گوشه گوشه‌ی این مرز و بوم در فراق حاج قاسم می‌گریستند، در واقع نام سردار سلیمانی برای آن‌ها قوت قلبی و نقطه‌ی امیدی بود و با او آرامش می‌گرفتند.

سردار سلیمانی متعلق به ایران نبود، سردار تمام دنیا بود، در ابتدا یک الگویی از انسانیت بود، شجاعت، ظلم ستیزی، مبارزه، ایمان، ولایتمداری و همه‌ی تعاریفی را که ما از یک سرباز پرورش یافته پای مکتب امام حسین (ع) سراغ داریم، در وجودشان به بهترین شکل تبلور و تجلی داشت.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

همانطور که ایشان همرزم عزیزشان «شهید احمد کاظمی» را دوست داشتند و در موردشان می‌فرمودند:"ما همت، باکری، متوسلیان و چمران همه را در وجود ایشان می‌بینم" و تحمل دوری از وی را نداشتند و همیشه دعا می‌کردند که هر چه زودتر خداوند شهادت را نصیبشان گرداند، ما هم همین نظر را در مورد وی داریم، ایشان یعنی حاج قاسم تاریخ زنده‌ای از جبهه و جنگ بودند و ما انگار همه‌ی رشادت ها، داستان ها، دلاوری ها، شجاعت ها، قهرمانی ها، اخلاص، تواضع و همه‌ی آنچه خوبان داشتند را یک جا در وجود سردار سلیمانی می‌دیدیم و در واقع تبلور وجود همه‌ی شهدا و عزیزان در وجود ایشان پیدا بود، یک مهربانی خاص در نگاه و کلام ایشان بود که لازم بود ایشان را از نزدیک ببینی، انگار روح ایشان اینقدر بزرگ و پاک بود که امواج مهر و محبتش همه را درگیر می‌کرد.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

چه حسی دارید وقتی می‌بینید «سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» فرزند خلف دیار کریمان است؟

  ـ ما کرمانی‌ها خیلی خوشحالیم که این ابرمرد، این قهرمان، این سردار آسمانی، از فرزندان دیار کریمان است، امروز فراقشان اگر چه برای همه سخت است، اما برای ما غیرقابل تحمل‌تر است.

نه با گریستن، نه غصه خوردن، نه با اندوه این داغ کم نمی‌شود و این وظیفه‌ی ما را سنگین‌تر می‌کند، اینکه ما کرمانی‌ها باید بدانیم، وقتی در شهر خودمان، در آب و خاک این استان، چنین عزیزی پرورش پیدا می‌کند، پس لازم است، بیش از پیش دنباله روی اهداف، افکار، عقاید و ارزش‌هایی که این شهید والامقام شب و روز برایش زحمت کشید، باشیم.

ایشان وقتی ما خواب بودیم می‌جنگید و امنیت ما را تأمین می‌کرد، و وقتی که ما خواب بودیم نیز به شهادت رسید و این داغ دلمان را دوچندان می‌کند.

مردم کرمان، طی چند روز گذشته، عشق و احساسشان را نشان دادند، علاقه شان را نشان دادند و همانطور که دیدیم وصف نشدنی و تکرارنشدنی بود، ما به خودمان می‌بالیم، احساس غرور، عزت و تکلیف مضاعف می‌کنیم و به این رسیده ایم وقتی این عزیز کرمانی اینقدر ولایت مدار بود، پس این ولایت مداریشان باید در استان کرمان تبلور پیدا کند و ما‌ها به واسطه پیروی از این سردار عزیز، سرآمد ولایت مداری باشیم.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

اکنون نظرتان در مورد "وظیفه‌ی ما در برابر حاج قاسم و راهش" چیست؟

  ـ مهتمرین وظیفه‌ی ما بصیرت و دشمن شناسی است، باید خون بهای سردار، نابودی اسرائیل و آمریکا باشد و ما به غیر از این به چیزی راضی نمی‌شویم.

امروز باید هر کسی در هر پست، مقام و لباسی هست، در هر جا و مکانی هست، مخصوصاً مسئولینی که اشک، لبخند، نان و تمام مشکلات مردم را به آمریکا گره می‌زند، باید بدانند آمریکا دشمن دیرینه‌ی ماست، کسی که به اسطوره‌ی ما ایرانی‌ها نامردانه، متجاوزانه و خبیثانه رحم نکرد، این همان آمریکاست با همان پستی و خباثت، وظیفه ما بصیرت و عمل به اهداف و آرمان‌های سردار است.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

وی تا آخرین قطره‌ی خونش ولایتمدار است، اگر به وصیت نامه شهدا نگاهی بیندازیم، تمام شهدا بر پیروی از ولایت فقیه، ولایتمداری و پشتیبان و گوش به فرمان ولایت فقیه بودن تأکید کرده اند.

از سردار یادبگیریم بصیر باشیم، اهل وظیفه باشیم، هر کسی در هر کاری باید وظیفه اش نسبت به سردار را نشان دهد، معلم به دانش آموزانش عقاید سردار را یاد دهد، دانشجو همین طور و من به عنوان ورزشکار به همین نحو، با رفتار و کردارم نمونه بارزِ سربازی باشم که در مکتب سردار سلیمانی رشد یافته، سردار چقدر برای این مرزبوم زحمت کشید، چقدر برای امنیت ما مسلمانان زحمت کشید، چقدر جنگنده و مبارز بود، پرتلاش بود، سخت کوشی اش مثال زدنیست، باید این سخت کوشی را سرلوحه زندگی مان بگذاریم، هر کجا هستیم یک تحولی در وجود خود ایجاد کنیم و با عمل به فرمایشات حضرت آقا، دل سردار را شاد کنیم.

دفاع از تولید داخل و خرید کالا‌های ایرانی، اسراف نکردن، صرفه جویی در مباحث مختلف، بچه‌ها را آنطور که سردار می‌خواست حسینی و ولایی بار بیاوریم، اینکه نسل شیعه کاهش یافته و وظیفه مان این است، نسل شیعه را افزایش دهیم، خانواده این غیرت را داشته باشد که نتیجه آن این باشد تا هزاران حاج قاسم از از امروز متولد شود و سلیمانی وار تربیت شوند و مقدمه‌ای باشد برای ظهور آقا امام زمان (عج) و از قطره قطره‌ی خون سردار سلیمانی، هزار سلیمانی دیگر پا به هستی بگذارند و بتوانیم جای خالی سردار را برای اسلام، کشور، رهبر و مسلمانان جهان پر کنیم.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

آیا پیش از این، قسمت زیارت این شهید والامقام را پیدا کرده بودید؟

  ـ نه متأسفانه، چند بار دوست داشتم یکی از مدال هایم را به سردار سلیمانی اهدا کنم، اما ایشان مشغولِ انجام وظایفشان در بیرون از ایران و برنامه‌هایی که داشتند، خارج از مرز‌های ایران بودند و اینقدر گرفتار و سرشان شلوغ بود که این افتخار نصیب من نشد.

از همین جا نیت کردم، ان شاءالله اکنون که دارم برای پارالمپیک 2020 توکیو آماده می‌شوم، در صورت کسب مدال طلا، آن را به نیت سردار سلیمانی، به آستان مقدس امام حسین (ع) تقدیم کنم، امیدوارم روح بزرگ و مطهر سردار و سایر شهدا کمکم کنند تا بتوانم به این نیتم برسم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

ضدعفونی مستمر هواپیماهای جمهوری اسلامی ایران

زم: درباره لیدری اغتشاشات 96 لاف زدم/ اعلام زمان عملیات سردار سلیمانی جز ماموریتم بود

ثبت نام 300 هزار نفر برای دریافت کارت سوخت از اول بهمن

جان باختگان کرونا چگونه دفن می‌شوند؟

ابتلای 47 ایرانی به کرونا و فوت 12 نفر

خیز بلندنارنجی پوشان کرمان، برای لیگ برتر

آخرین اطلاعات در مورد ویروس کرونا در کرمان/ وجود چند مورد مشکوک

کشف سلاح جنگی در بم

اعتبار 3 میلیارد ریالی صرف تامین وسایل بهداشتی مدارس کرمان

ویروس کرونا؛ پیشگیری از کرونا با طب سنتی

اصول صحیح ماسک زدن در هنگام شیوع کرونا

ویروس کرونا را با چند راهکار ساده مهار کنید

تخصیص 530 میلیارد تومان به وزارت بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا

عامل احتکار 500 هزار ماسک در شرق تهران دستگیر شد/ همسر متهم تبعه چین است

استفاده تجاری از ملک مسکونی چه مجازاتی دارد؟

پسر مسی طرفدار سر سخت رونالدو است

برای همه سلیقه‌ها در استان کرمان «کاندیدا» داریم/پای کرونا به کرمان نرسیده است

هر کس به منافع ملی علاقه‌مند است در انتخابات شرکت می‌کند

تاکنون هیچ مورد امنیتی در انتخابات کرمان نداشته‌ایم

حضور گسترده مردم از ساعاتی قبل از شروع رای گیری در گلزار شهدای کرمان/ استقرار صندوق اخذ رای در بیمارستان‌ها و پادگان‌ها

حضور مردم در انتخابات عاملی برای ناامیدی دشمنان

تعیین سبد معیشت خانواده کارگری بر مبنای تورم 13 کالای مصرفی

مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام مسکن بعد انتخابات

ترور سردار سلیمانی نشان داد که آمریکا به آخر خط رسیده است

افتتاح دهها طرح مختلف در سومین روز دهه فجر در استان کرمان

نهمین همایش آئین برادری شهرستان ریگان

افتتاح چند طرح‌ در بم

افتتاح 162 پروژه کشاورزی در جنوب کرمان

ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری استان کرمان در بم

شهردار جدید بم معرفی شد

بیش از 2000 شعبه اخذ رای در استان کرمان پیش بینی شده است

مشاهده یک قلاده گربه پالاس در استان کرمان

کلنگ ساخت دبستان 9 کلاسه خیری در رفسنجان به زمین زده شد

خدمات رایگان دندانپزشکان اصفهانی در ریگان

ناجا افراد واجد شرایط را استخدام می کند

4 پروژه مدرسه سازی در منوجان کلنگ زنی شد

شرایط شرکت در آزمون سراسری سال 99 بر اساس سوابق تحصیلی

نحوه صحیح سوخت‌گیری بدون کسر سهمیه اعلام شد

در کشور موردی از ابتلا به ویروس کرونا نداشته‌ایم

سریر و سروش، نسل بعدی ماهواره‌بر‌های ایرانی

تدارک گسترده دولت برای تامین کالاهای اساسی

تحویل 150 هزار دستگاه خودرو در 3 ماه گذشته

تعویق مراسم تشییع و تدفین پیکر شهدای مقاومت

تصاویر هوایی جدید از جمعیت باورنکردنی کرمانی‌ها در تشییع پیکر حاج‌قاسم

تعداد درگذشتگان مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی به 40 نفر افزایش یافت

جزئیات شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی

تشییع میلیونی سردار حاج قاسم سلیمانی و یار باوفایش در کرمان

حضور میهمانان خارجی در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی

سردار شهید سلیمانی نماد و عامل همبستگی ملی است

حضور معاون اول رییس جمهور درمراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی در کرمان