آخرین مطالب

استاندار کرمان:

مسئولیت اجتماعی معادن جلوی تخلیه روستاها را بگیرد اقتصادی - اخبار استان کرمان

مسئولیت اجتماعی معادن جلوی تخلیه روستاها را بگیرد

  بزرگنمایی:

 به گزارش نسیم شرق به نقل از ایرنا استاندار کرمان گفت: اعتبارات مسئولیت اجتماعی معادن به سمت توسعه زیرساخت های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و کسب و کار اجتماعی هدایت شود که روستاهای مولد تخلیه نشوند و جلوی حاشیه نشینی گرفته شود.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز چهارشنبه در نشست شورای عالی ورزش استان کرمان افزود: در این حوزه غفلت‌کردیم زیرا این اتفاق در برخی روستاهای تولید کننده کشور افتاده است.

وی اظهار داشت: توجه به روستا از مشکلات حاشیه‌نشینی می‌کاهد و اگر غفلت کنیم حاشیه نشینی با متروک شدن روستاها گسترش می‌یابد که این پدیده بمب‌های خاموشی در بیخ گوش همه ما هستند و در استان باید توجه بسیاری به این حوزه شود.

استاندار کرمان گفت: یک سنت بد این است که در حوزه کارهای تخصصی خود تصمیم می گیریم و در حوزه ورزش به مواردی غیر از ورزشگاه ها و میزبانی از مسابقاتی همچون جام ملت های آسیا و شهرستان ها باید مورد توجه قرار گیرند.

وی بیان داشت: صنایع و معادن بزرگ استان کرمان در کنار فعالیت حرفه ای خود، بخشی از درآمد ها را زیر نظر استاندار به عنوان شخصی حقوقی در این ساختارها و حوزه تربیت بدنی بیاورند و پرداخت ها شفاف به همه مردم گزارش شود.

توجه استان به توسعه متوازن ورزش

زینی وند تصریح کرد: برای توسعه متوازن ایجاد زیرساخت ها و توسعه ورزش همگانی برنامه‌ای پنج ساله در استان کرمان تدوین شود و در این زمینه شهرداری پراکندگی در توسعه زیرساخت ها دارد که جای بسی قدردانی دارد.

وی ادامه داد: نقاطی در حوزه ورزش استان کرمان تعریف شود که بخش های مرفه با حاشیه نشین‌ها مواجه شوند که اینها آسیب های اجتماعی را کنترل و نشاط را در جامعه گسترش می دهد لذا توسعه متوازن ورزش باید مورد توجه صنایع و معادن و سایر ادارات قرار گیرد.

وی افزود: زیرساخت های ورزش روستایی و عشایری را در کشور توسعه دادیم اما اماکن ورزشی روستایی مرد محور پیش می روند و حتما باید به زنان روستایی به عنوان نیمی از جامعه توجه کنیم که در کاهش آسیب های ورزشی موثر است.

استاندار کرمان گفت: توازن اماکن ورزشی باید مورد توجه باشد و با وجود اماکن فراوان با توجه به معادن، ثروت بسیاری در استان کرمان تولید می شود که بخشی عمده از این ثروت باید برای روحیه نشاط و سلامت مردم تعلق گیرد که در قالب مسئولیت اجتماعی تعریف می شوند و فراتر از آن کسب و کارهای اجتماعی باید مورد توجه شرکت های توسعه گرا قرار گیرد.

وی بیان داشت: صنایع و معادنی که می خواهند مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند، در شورای ورزش و با هماهنگی شهرداران و فرمانداران این فعالیت ها را اجرایی کنند.

ارتباطی احساسی مردم و ورزش

زینی وند گفت: ورزش و جوانان یک وزارت‌خانه کلیدی و استراتژیک برای سلامت روح و روان جامعه است و اگر تیم های ورزشی و پیوند با دل جوانان و مردم نبود، اکنون شهروندان با بدبینی به معادن نگاه می کردند اما گل‌گهر و مس اکنون در دل مردم جای دارند و یکی از عمده ترین علت های آن تیم های ورزشی است.

وی با بیان اینکه ورزش غوغا می کند زیرا میلیون ها نفر با تیم های کرمان ارتباط احساسی و فکری برقرار می کنند عنوان کرد: تمامی مدیران به زیرساخت های ورزشی کمک کنند و در این زمینه مدارس را نباید فراموش کرد که سند تحول بنیادین به عنوان سندی مهم باید توسط همگان از جمله معلمان، همه دانشگاهیان، مردم و والدین مطالعه شود.

وی افزود: بر اساس سند تحول بنیادین، راهکار از دل آموزش و پرورش است و با گسترش از مدارس طی سال‌های آینده جامعه را پرنشاط می‌کند.

ورزش کرمان نباید دچار حاشیه شود

استاندار کرمان با گرامیداشت یاد ایام الله دهه مبارک فجر و شهدای انقلاب و شهید سلیمانی اضافه کرد: استان کرمان به لحاظ ورزش جزو استان های پیشرو است و در بسیاری رشته ها به ویژه فوتبال مورد توجه قرار دارد و به خوبی پیش می رود و امیدواریم وضعیت ورزش استان، مدیران را مغرور و دچار روزمرگی نکند زیرا هر حرفه، صنعت و کاری خود را اشباع شده ببیند ابتدای نقطه آسیب آن است.

زینی وند یادآور شد: ورزش مانند صنعت است و اگر به رقبا بازار مصرف و مخاطب توجه نکند و به روز نشود، از برترین های کشور عقب می ماند.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت استان کرمان تیم های انفرادی و ورزش های قهرمانی از افتخارات خود باید استفاده و خود را در سطح رقابت های بین المللی ظاهر کنند و کرمان این ظرفیت را دارد.

زینی وند افزود: تیم های کرمان در وضعیت منحصر به فرد کشور قرار دارند لذا به هیچ وجه نباید دچار حاشیه شوند، به ویژه اینکه رشته های تخصصی دیگر در کنار آن شکل گرفته و هرکدام متولی دارد و ورزش کرمان می تواند بر ورزش کشور، تاثیر گذارد.

وی گفت: باشگاه ها با تشکیل اتاق فکر حرفه ای، ورزش را در راستای دانش روز دنیا به روز کنند لذا جایگاه فوتبال باید روزانه ارتقا یابد.

اهمیت ورزش همگانی بیش از قهرمانی است

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: اهمیت ورزش همگانی به مراتب بیش از ورزش های تخصصی و قهرمانی است زیرا مردم را درگیر و بر سلامت جسمانی و روانی جامعه تاثیرگذار است و این ورزش‌ها با شعار و بدون برنامه پیشرفت نمی کنند.

وی افزود: ورزش همگانی یکی از تخصصی ترین ورزش ها است و باید تخصصی با مخاطبان برخورد کند و ورزش کاری حرفه ای و استراتژیک است لذا باشگاه ها و ادارات استان کرمان زیرساخت ها، اطلاعات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند که این اقدام ظرفیت ها را گسترش می دهد.

استاندار بیان داشت: تفاهم نامه بین شهرداری کرمان و اداره کل ورزش و جوانان که ورزشگاه های بسیاری در اختیار دارند، می تواند موجب فعال کردن همه اماکن ورزشی شود و آنان را در اختیار همه مردم قرار دهد.

زینی وند ابراز داشت: نگهداری اماکن ورزشی از تاسیس آن اهمیت بیشتری دارد لذا باید شیوه جدید درآمدزایی برای آنان تعریف کنیم که سرپا بایستند.

وی گفت: توصیه می شود که فرمانداران و شهرداران جلسات ستاد ساماندهی جوانان را تشکیل و ظرفیت های منطقه را در اختیار ورزش قرار دهند که اثرات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد و بسیار ارزشمند است و باید وقت ویژه برای آن بگذاریم.

همچنین استاندار کرمان در این نشست طی ابلاغ وزیر ورزش و جوانان به عنوان رییس شورای همگانی این استان منصوب شد و همچنین مدیران باشگاه های ورزشی استان مورد قدردانی قرار گرفتند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

هرکسی می‌تواند واکسن کرونا وارد کند

نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از 21 اردیبهشت

اعلام ویژه برنامه‌های ماه رمضان در شبکه قرآن

نتایج فاز3-2واکسن کووایران برکت برای اخذ مجوز پایان خرداد ارسال می‌شود

طاهری: دعوتم به تیم ملی کشتی آزاد غافلگیر کننده بود

مرکز بهداشت جیرفت از فعالیت 25 واحد صنفی ممانعت کرد

فهرج بحرانی‌ترین عرصه فرسایش بادی در کشور

پرداخت 340 میلیون تومان وام به فرهنگیان در سال جدید

اعلام حذفیات کنکور سراسری 1400

نحوه تعویض آب رادیاتور خودرو

جزئیات مرگ آزاده نامداری/ قاضی شهریاری: خودکشی یا قتل آزاده نامداری هنوز تائید نیست!

قند خون چگونه موجب آسیب مغزی می‌شود؟

عوارض مصرف بیش از حد شکر و شیرینی

افزایش شهرهای زردکرونا وممنوعیت تجمعات در کرمان

بم در ایام عید نوروز میهمان نمی پذیرد

استاندار کرمان چهار پروژه را در چترود افتتاح کرد

استاندار کرمان: مدیران تا رفع مشکلات در کنار مردم باشند

ظریف: طرح اقدام سازنده ایران را بزودی از طریق دیپلماتیک اعلام می‌کنم

خنثی سازی توطئه هواپیما ربایی در مسیر اهواز _ مشهد

گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌ حل دارد

آغاز طرح زمستانه کتاب از امروز با حضور 925 کتابفروشی

تعرفه‌های انتخابات تا پایان اسفند چاپ می‌شود

واکسینه کردن کل کشور زمانبر است

استاندار کرمان: طرح های توسعه‌ای بلندمدت را فدای درآمد مقطعی نکنیم

طرز تهیه میرزاقاسمی؛ عطر و طعمی به یاد ماندنی

مزایای باورنکردنی تنفس عمیق را از یاد نبرید!

عادت‌های غلط که شما را در طول روز کم‌انرژی می‌کند

در این ساعت‌ها غذا بخورید تا کاهش وزن را تجربه کنید

پیش از شروع خانه‌تکانی چه باید کرد؟

آخرین آمار از وضعیت ویروس کرونا در کرمان

پیک چهارم کرونا رخ ندهد، سفرهای نوروزی انجام می شود/ سفر به کدام شهر‌ها و استان‌ها مجاز است؟

واکنش ستاد کل نیرو‌های مسلح به اظهارات اخیر وزیر اطلاعات

پَرکشیدن مرغ از کرمان ممنوع

10تُن آرد قاچاق از تریلر ومحموله روغن خوراکی اززیر زمین فروشگاه در بم کشف شد.

گزارش قالیباف به نمایندگان از سفر به روسیه

یک جوان محکوم به قصاص در کرمان به زندگی بازگشت

حین ورزش روزانه خسته می شوید؟ به این دلیل پزشکی توجه کنید

کولیوند به عنوان عضو ستاد انتخابات کشور منصوب شد

چرا لاغر شدن سخت‌تر است؟

توسعه صادرات کرمان بیخ گوش تحریم‌ها

با برنامه‌ریزی مانع از بروز اختلافات خانوادگی در دوران کرونا شویم

مهار بزرگترین حریق مرز ایران و افغانستان/ صدها تانکر در آتش سوخت

22 بهمن؛ حماسه سراسری در بهار آزادی

74 درصد از مشمولان سهام عدالت در کرمان نام نویسی کردند

تیم بانوان شهرداری بم به مرحله نیمه نهایی صعود کرد

وزیر راه و شهرسازی: 500 هزار واحد مسکن ملی در دست اقدام است

دعوت شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حضور در جشن مجازی 22 بهمن

زمان نام‌نویسی داوطلبان انتخابات 1400 مشخص شد

وزیر راه و شهرسازی وارد کرمان شد

جانباختگان کرونا در کرمان؛ 2461