آخرین مطالب

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

کارناوال‌های تبلیغاتی برای نامزدهای انتخاباتی ممنوع است/ نگران کرونای هندی و آفریقای جنوبی در جنوب کشور هستیم پزشکی و سلامت - علمی

کارناوال‌های تبلیغاتی برای نامزدهای انتخاباتی ممنوع است/ نگران کرونای هندی و آفریقای جنوبی در جنوب کشور هستیم

  بزرگنمایی:

به گزارش نسیم شرق به نقل از باشگاه خبرنگاران علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد:امروز جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با ریاست رئیس جمهور و اعضای برگزار شد و بحث های مهمی داشتیم و وضعیت روند بیماری کرونا در کشور را مرور کردیم و خوشبختانه آن گونه که نمودارها نشان می دهد در اکثر استانها روند نزولی به سرعت ادامه دارد اما در سه استان بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان نیاز به مراقبت بیشتری وجود دارد.

نگرانی از کرونای هندی و آفریقای جنوبی در سه استان

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: ما نگران آن هستیم که کرونای هندی و آفریقای جنوبی در این منطقه گسترش پیدا کند و اگر نکات بهداشتی خوب رعایت نشود روندی مانند خوزستان را که سوش انگیسی شایع شد و به سایر کشور گسترش پیدا کرد، شاهد باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر روند بیماری در سه استان جنوبی کنترل شده است اما با این وجود هشدارهای لازم داده شد و خوشبختانه سایر استان ها روند نزولی را طی می کنند و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند و مردم باید به چند نکته توجه داشته باشند، معمولا بعد از ماه رمضان مراسم عروسی و جشن بیشتر برگزار می شود و باید دقت بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: از طرفی گرم شدن هوا و روشن شدن کولرها به ویژه در مناطق گرمسیری به دلیل بسته بودن هوا می تواند موجب انتشار ویروس کرونا شود و این یک عامل خطر محسوب می شود و باید دقت کرد، همچنین اواخر بهار و اوایل تابستان شاهد افزایش سفرها هستیم و از مردم خواهیم می کنیم که سفر را به جز موارد ضروری به تاخیر بیندازند.

رئیسی گفت: امروز بحث شیوه‌نامه‌های بهداشتی انتخابات مورد بررسی قرار گرفت؛ هدف اصلی ما این است محیط به گونه ای سالم و رعایت شیوه نامه ها به گونه ای اطمینان بخش باشد که منجر به حضور و مشارکت باشکوه مردم در انتخابات باشد، اگر مردم از نظر سلامتی اطمینان لازم را نداشته باشند، برای حضور در انتخابات تردید خواهند داشت و باید کاندیداهای انتخاباتی و ستادهای آنان باید به نحوی عمل کنند تا حداکثر رعایت شیوه نامه ها را شاهد باشیم و مردم با شکوه در انتخابات شرکت کنند.

تبلیغات حداکثری و تجمع حداقلی در انتخابات

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به شیوه‌نامه‌های بهداشتی انتخابات اظهار کرد: اصل را بر این گذاشته ایم که تبلیغات حداکثری و از نظر سلامتی سالم باشد و تجمع حداقلی داشته باشیم و هر گونه تجمع در فضای بسته از جمله سالن های ورزشی، مساجد و تالارهای پذیرایی برای نامزدهای انتخاباتی ممنوع است البته این به جز موارد خاص برای برگزاری نشست های خبری در صدا و سیما که با جمعیت محدود صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در فضای باز این امکان وجود دارد که کاندیداهای انتخاباتی با رعایت شیوه‌نامه‌ها و فاصله گذاری اجتماعی بتوانند سخنرانی کنند. فضاهایی مانند استادیوم‌های روباز، فضای باز مدارس و دانشگاه‌ها و  سایر سازمان‌هایی که چنین محیطی دارند، می توانند برای سخنرانی انتخاباتی استفاده شوند.

وی با بیان اینکه برخی اصول باید رعایت شوند، گفت: در هر  8 متر مربع در فضای باز یک نفر حضور داشته باشد. استادیوم‌های ورزشی بزرگ می‌توانند با 30 درصد ظرفیت در فضای باز  پذیرای افراد باشند و نامزدهای انتخاباتی سخنرانی خود را انجام دهند و مسئولان باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که درب ورود ‌و خروج مجزا باشد تا منجر تجمع نشود و کلیه شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید رعایت شود. وزارت ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌هایی اجرایی که دارای ظرفیت با محیط باز هستند در مراکز استانی و شهرستان‌ها باید با نامزدهای انتخاباتی همکاری کنند تا مراکز را در اختیارشان قرار دهند. 

هرگونه تجمع انتخاباتی در فضای سربسته ممنوع است

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: وزارت کشور و استانداران موظف شدند که در هر استان مکان مناسب مطابق با شرایطی وزارت بهداشت که اعلام کرده است، در اختیار نامزدها قرار دهند. هرگونه تجمع در فضای سربسته ممنوع است. البته برای ستادهای انتخاباتی با توجه به رنگبندی شهرستان‌ها در مناطق قرمز 15 نفر، نارنجی 20 نفر و زرد 30 نفر می‌توانند در فضای بسته با رعایت شیوه‌نامه‌ها حضور داشته باشند.

وی افزود:هرگونه مراسم استقبال و راه اندازی کارناوال تبلیغاتی ممنوع شده است. از طرفی صدا و سیما نقش مهمی در انتخابات بر عهده دارد و برای کاهش تجمعات صدا و سیما میزان برنامه‌های خود را افزایش داده است و این جای تقدیر و تشکر دارد و تقریبا زمان تبلیغات نسبت به دوره قبل 2 برابر شده است و این بسیار کمک کننده است. برای کاهش تجمعات وزارت ارتباطات موظف است ترتیبی اتخاذ کند تا اختلال اینترنتی به حداقل برسد و دسترسی به اطلاعات وجود داشته باشد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:  در انتخابات ریاست جمهوری رئیس ستاد مرکزی و ستادهای استانی و شخص نامزدها باید مسئولیت را بپذیرند تا از رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اطمینان حاصل کنیم.

شیوه‌نامه‌های بهداشتی روز برگزاری انتخابات

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه جزییات دیگر هم در قالب شیوه‌نامه های بهداشتی به نامزدها ابلاغ خواهد شد، گفت: در زمان رای گیری تعداد صندوق‌ها افزایش پیدا کرده و تمهیداتی اندیشیده شده است که فاصله گذاری برای افرادی که می‌خواهند رای دهند رعایت شود و صف با فاصله باشد و خط کشی منظمی وجود داشته باشد و بیشتر در فضای باز حضور داشته باشند، اگر چه ممکن است صندوق رأی در فضای بسته باشد..

وی افزود:امیدواریم با حداکثر تلاش مسئولان در سراسر کشور انتخاباتی باشکوه و با مشارکت بالاداشته باشیم و به گونه ای نباشد که سلامت مردم به خطر بیفتند و می واقعا توان با برنامه ریزی مناسب  به این کار را انجام داد.

افراد بالای 70 سال بدون نوبت واکسیناسیون مراجعه نکنند

رئیسی درباره واکسیناسیون کرونا در ایران گفت: تاکنون حدود 5.5 میلیون واکسن کرونا در کشور توزیع کرده ایم و بالغ بر دو میلیون و 700 هزار نفر واکسن تزریق کرده اند. واکسیناسیون افراد بالای 80 سال تمام شده است و واکسیناسیون افراد  باالای 75 سال در حال انجام است.

وی افزود: از امروز واکسیناسیون افراد بالای 70 سال شروع شده است و این افراد باید با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir برای واکسیناسیون ثبت نام کنند و پس از ثبت نام تا فردا پیامک برای افراد ارسال می شود و زمان و مکان تزریق واکسن به اطلاع این عزیزان خواهد رسید .

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: امیدواریم در این هفته بتوانیم واکسیناسیون افراد بالای 70 سال را تمام کنیم و از افراد بالای 70 سال می خواهیم قبل از ثبت نام و دریافت پیامک برای واکسیناسیون مراجعه نکنند.

رئیسی تاکید کرد: افراد بالای 70 سال بعد از ارسال پیامک به مراکز مراجعه کنند و کسانی که پیامک دریافت نکردند فعلا مراجعه نکنند تا پیامک دریافت کنند. نوبت واکسیناسیون نمی‌سوزد و واکسن به اندازه کافی داریم.

آغاز واکسیناسیون سنین بالای 65 سال از یکشنبه آینده

وی گفت: در تلاش هستیم از هفته آینده و احتمالا از روز یکشنبه آینده، واکسیناسیون افراد بالای 65 سال را هم شروع کنیم. هفته بعد یا 10 روز بعد هم واکسیناسیون بالای 60 سال ها را شروع خواهیم کرد. اگر واکسیناسیون بالای 60 ساله ها را تمام کنیم. قسمت عمده فاز دوم واکسیناسیون را پایان رسانده ایم. در کنار آن واکسیناسیون بیماران خاص هم به پایان می رسد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

کارناوال‌های تبلیغاتی برای نامزدهای انتخاباتی ممنوع است/ نگران کرونای هندی و آفریقای جنوبی در جنوب کشور هستیم

6مصدوم در واژگونی پژو 405

.303 زندانی در کرمان مشمول عفو رهبری شدند

ساعات فعالیت بانک‌های کرمان اعلام شد

الزام به روزرسانی وب سایت‌های دستگاه‌های اجرایی در کرمان

عفو وتخفیف مجازات303 محکوم زندانی در کرمان

نامزدهای انتخاباتی و حامیانشان از تخریب یکدیگر بپرهیزند/ رهبران منطقه به یاری مقاومت فلسطین بشتابند

برگزاری جشن ازدواج آسان 20 زوج جوان در فهرج

طرح «به روستا بر می‌گردم» اجرایی می‌شود

نکاتی که بعد از تزریق واکسن کرونا باید رعایت کنید

جهادگری در دل کویر فهرج؛ از ساخت سرپناه تا آبرسانی در روستای محروم

هرکسی می‌تواند واکسن کرونا وارد کند

نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از 21 اردیبهشت

اعلام ویژه برنامه‌های ماه رمضان در شبکه قرآن

نتایج فاز3-2واکسن کووایران برکت برای اخذ مجوز پایان خرداد ارسال می‌شود

طاهری: دعوتم به تیم ملی کشتی آزاد غافلگیر کننده بود

مرکز بهداشت جیرفت از فعالیت 25 واحد صنفی ممانعت کرد

فهرج بحرانی‌ترین عرصه فرسایش بادی در کشور

پرداخت 340 میلیون تومان وام به فرهنگیان در سال جدید

اعلام حذفیات کنکور سراسری 1400

نحوه تعویض آب رادیاتور خودرو

جزئیات مرگ آزاده نامداری/ قاضی شهریاری: خودکشی یا قتل آزاده نامداری هنوز تائید نیست!

قند خون چگونه موجب آسیب مغزی می‌شود؟

عوارض مصرف بیش از حد شکر و شیرینی

افزایش شهرهای زردکرونا وممنوعیت تجمعات در کرمان

بم در ایام عید نوروز میهمان نمی پذیرد

استاندار کرمان چهار پروژه را در چترود افتتاح کرد

استاندار کرمان: مدیران تا رفع مشکلات در کنار مردم باشند

ظریف: طرح اقدام سازنده ایران را بزودی از طریق دیپلماتیک اعلام می‌کنم

خنثی سازی توطئه هواپیما ربایی در مسیر اهواز _ مشهد

گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌ حل دارد

آغاز طرح زمستانه کتاب از امروز با حضور 925 کتابفروشی

تعرفه‌های انتخابات تا پایان اسفند چاپ می‌شود

واکسینه کردن کل کشور زمانبر است

استاندار کرمان: طرح های توسعه‌ای بلندمدت را فدای درآمد مقطعی نکنیم

طرز تهیه میرزاقاسمی؛ عطر و طعمی به یاد ماندنی

مزایای باورنکردنی تنفس عمیق را از یاد نبرید!

عادت‌های غلط که شما را در طول روز کم‌انرژی می‌کند

در این ساعت‌ها غذا بخورید تا کاهش وزن را تجربه کنید

پیش از شروع خانه‌تکانی چه باید کرد؟

آخرین آمار از وضعیت ویروس کرونا در کرمان

پیک چهارم کرونا رخ ندهد، سفرهای نوروزی انجام می شود/ سفر به کدام شهر‌ها و استان‌ها مجاز است؟

واکنش ستاد کل نیرو‌های مسلح به اظهارات اخیر وزیر اطلاعات

پَرکشیدن مرغ از کرمان ممنوع

10تُن آرد قاچاق از تریلر ومحموله روغن خوراکی اززیر زمین فروشگاه در بم کشف شد.

گزارش قالیباف به نمایندگان از سفر به روسیه

یک جوان محکوم به قصاص در کرمان به زندگی بازگشت

حین ورزش روزانه خسته می شوید؟ به این دلیل پزشکی توجه کنید

کولیوند به عنوان عضو ستاد انتخابات کشور منصوب شد

چرا لاغر شدن سخت‌تر است؟