آخرین مطالب

بانوی طلایی رقابت‌های جاکارتا؛

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم ورزشی - اخبار استان کرمان

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

  بزرگنمایی:

 

 

به گزارش نسیم شرق ، عشرت کردستانی، پرچمدار ایران در پارااُلمپیک 2016 ریو و قهرمان پرتاب وزنه‌ی رقابت‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا هم اکنون خود را برای رقابت‌های پارالمپیک 2020 توکیو آماده می‌کند، تصمیم گرفتیم با توجه به شهادت اسطوره‌ی کرمان، سردار شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» با وی گفت و گویی اختصاصی داشته باشیم که از شما مخاطبان گرامی دعوت می‌کنم تا پایان آن، ما را همراهی بفرمایید:

 

از دیدگاه شما، سردار شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» که بود؟

  ـ سردار شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» عشق تمام مسلمانان جهان، مالک اشتر زمان، قوت قلب رهبری، یار و یاور تمام مظلومان جهان و خاری در چشم تمام دشمنان اسلام بود، او دلخوشی دختر بچه‌ای بود که در فلسطین، یمن، سوریه، عراق و کردستان خانه اش و پدر و مادرش را دشمنان از او گرفتند.

سردار سلیمانی را نمی‌توان در قالب الفاظ بیان کرد، او قبل از اینکه زمینی باشد، یک سردار آسمانی و بهشتی بود، هر مسلمان و هر ایرانی، در هر جای این کره‌ی خاکی و در جهان اسلام، با هر سلیقه‌ی سیاسی قلبش آتش گرفته است، اگر چه همه‌ی ما می‌دانستیم سردار آسمانیست و عزیزانی مثل ایشان لیاقت، سرنوشت و بهایشان جز شهادت نیست، اما برای ما از دست دادن وی خیلی زود بود.

واقعا احساس من به سردار سلیمانی شبیه احساسیست که به پیامبر دارم، مصداق این آیه‌ی 29 سوره‌ی مبارک الفتح که در مورد پیامبر اکرم (ص) بیان شده " أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ «در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند» "

یا حسی که به امام علی (ع) دارم، آن را برایم تداعی می‌کند، علی خیبرشکن، علی که با آن قدرت، جلال، جبروت و عظمتش همبازی کودکان یتیم می‌شود و در مقابل آن کودک یتیم بال‌های تواضعش را پهن می‌کند و برایش کوچکتر از آن کودک می‌شود، به همان مهربانی و همان معصومیت.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

به نظرتان دیدگاه آزادی خواهان جهان نسبت به سردار شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» چیست؟

  ـ سردار سلیمانی حسی فراتر از حس پدری نسبت به آزادی خواهان، مسلمانان و جهان تشیع داشت، امروز دیدیم از کوچک و بزرگ گرفته تا پیر و جوانِ جهان تشیع در گوشه گوشه‌ی این مرز و بوم در فراق حاج قاسم می‌گریستند، در واقع نام سردار سلیمانی برای آن‌ها قوت قلبی و نقطه‌ی امیدی بود و با او آرامش می‌گرفتند.

سردار سلیمانی متعلق به ایران نبود، سردار تمام دنیا بود، در ابتدا یک الگویی از انسانیت بود، شجاعت، ظلم ستیزی، مبارزه، ایمان، ولایتمداری و همه‌ی تعاریفی را که ما از یک سرباز پرورش یافته پای مکتب امام حسین (ع) سراغ داریم، در وجودشان به بهترین شکل تبلور و تجلی داشت.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

همانطور که ایشان همرزم عزیزشان «شهید احمد کاظمی» را دوست داشتند و در موردشان می‌فرمودند:"ما همت، باکری، متوسلیان و چمران همه را در وجود ایشان می‌بینم" و تحمل دوری از وی را نداشتند و همیشه دعا می‌کردند که هر چه زودتر خداوند شهادت را نصیبشان گرداند، ما هم همین نظر را در مورد وی داریم، ایشان یعنی حاج قاسم تاریخ زنده‌ای از جبهه و جنگ بودند و ما انگار همه‌ی رشادت ها، داستان ها، دلاوری ها، شجاعت ها، قهرمانی ها، اخلاص، تواضع و همه‌ی آنچه خوبان داشتند را یک جا در وجود سردار سلیمانی می‌دیدیم و در واقع تبلور وجود همه‌ی شهدا و عزیزان در وجود ایشان پیدا بود، یک مهربانی خاص در نگاه و کلام ایشان بود که لازم بود ایشان را از نزدیک ببینی، انگار روح ایشان اینقدر بزرگ و پاک بود که امواج مهر و محبتش همه را درگیر می‌کرد.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

چه حسی دارید وقتی می‌بینید «سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» فرزند خلف دیار کریمان است؟

  ـ ما کرمانی‌ها خیلی خوشحالیم که این ابرمرد، این قهرمان، این سردار آسمانی، از فرزندان دیار کریمان است، امروز فراقشان اگر چه برای همه سخت است، اما برای ما غیرقابل تحمل‌تر است.

نه با گریستن، نه غصه خوردن، نه با اندوه این داغ کم نمی‌شود و این وظیفه‌ی ما را سنگین‌تر می‌کند، اینکه ما کرمانی‌ها باید بدانیم، وقتی در شهر خودمان، در آب و خاک این استان، چنین عزیزی پرورش پیدا می‌کند، پس لازم است، بیش از پیش دنباله روی اهداف، افکار، عقاید و ارزش‌هایی که این شهید والامقام شب و روز برایش زحمت کشید، باشیم.

ایشان وقتی ما خواب بودیم می‌جنگید و امنیت ما را تأمین می‌کرد، و وقتی که ما خواب بودیم نیز به شهادت رسید و این داغ دلمان را دوچندان می‌کند.

مردم کرمان، طی چند روز گذشته، عشق و احساسشان را نشان دادند، علاقه شان را نشان دادند و همانطور که دیدیم وصف نشدنی و تکرارنشدنی بود، ما به خودمان می‌بالیم، احساس غرور، عزت و تکلیف مضاعف می‌کنیم و به این رسیده ایم وقتی این عزیز کرمانی اینقدر ولایت مدار بود، پس این ولایت مداریشان باید در استان کرمان تبلور پیدا کند و ما‌ها به واسطه پیروی از این سردار عزیز، سرآمد ولایت مداری باشیم.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

اکنون نظرتان در مورد "وظیفه‌ی ما در برابر حاج قاسم و راهش" چیست؟

  ـ مهتمرین وظیفه‌ی ما بصیرت و دشمن شناسی است، باید خون بهای سردار، نابودی اسرائیل و آمریکا باشد و ما به غیر از این به چیزی راضی نمی‌شویم.

امروز باید هر کسی در هر پست، مقام و لباسی هست، در هر جا و مکانی هست، مخصوصاً مسئولینی که اشک، لبخند، نان و تمام مشکلات مردم را به آمریکا گره می‌زند، باید بدانند آمریکا دشمن دیرینه‌ی ماست، کسی که به اسطوره‌ی ما ایرانی‌ها نامردانه، متجاوزانه و خبیثانه رحم نکرد، این همان آمریکاست با همان پستی و خباثت، وظیفه ما بصیرت و عمل به اهداف و آرمان‌های سردار است.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

وی تا آخرین قطره‌ی خونش ولایتمدار است، اگر به وصیت نامه شهدا نگاهی بیندازیم، تمام شهدا بر پیروی از ولایت فقیه، ولایتمداری و پشتیبان و گوش به فرمان ولایت فقیه بودن تأکید کرده اند.

از سردار یادبگیریم بصیر باشیم، اهل وظیفه باشیم، هر کسی در هر کاری باید وظیفه اش نسبت به سردار را نشان دهد، معلم به دانش آموزانش عقاید سردار را یاد دهد، دانشجو همین طور و من به عنوان ورزشکار به همین نحو، با رفتار و کردارم نمونه بارزِ سربازی باشم که در مکتب سردار سلیمانی رشد یافته، سردار چقدر برای این مرزبوم زحمت کشید، چقدر برای امنیت ما مسلمانان زحمت کشید، چقدر جنگنده و مبارز بود، پرتلاش بود، سخت کوشی اش مثال زدنیست، باید این سخت کوشی را سرلوحه زندگی مان بگذاریم، هر کجا هستیم یک تحولی در وجود خود ایجاد کنیم و با عمل به فرمایشات حضرت آقا، دل سردار را شاد کنیم.

دفاع از تولید داخل و خرید کالا‌های ایرانی، اسراف نکردن، صرفه جویی در مباحث مختلف، بچه‌ها را آنطور که سردار می‌خواست حسینی و ولایی بار بیاوریم، اینکه نسل شیعه کاهش یافته و وظیفه مان این است، نسل شیعه را افزایش دهیم، خانواده این غیرت را داشته باشد که نتیجه آن این باشد تا هزاران حاج قاسم از از امروز متولد شود و سلیمانی وار تربیت شوند و مقدمه‌ای باشد برای ظهور آقا امام زمان (عج) و از قطره قطره‌ی خون سردار سلیمانی، هزار سلیمانی دیگر پا به هستی بگذارند و بتوانیم جای خالی سردار را برای اسلام، کشور، رهبر و مسلمانان جهان پر کنیم.

به نیت سپهبد سلیمانی، مدال طلایم را به بارگاه امام حسین تقدیم می‌کنم

آیا پیش از این، قسمت زیارت این شهید والامقام را پیدا کرده بودید؟

  ـ نه متأسفانه، چند بار دوست داشتم یکی از مدال هایم را به سردار سلیمانی اهدا کنم، اما ایشان مشغولِ انجام وظایفشان در بیرون از ایران و برنامه‌هایی که داشتند، خارج از مرز‌های ایران بودند و اینقدر گرفتار و سرشان شلوغ بود که این افتخار نصیب من نشد.

از همین جا نیت کردم، ان شاءالله اکنون که دارم برای پارالمپیک 2020 توکیو آماده می‌شوم، در صورت کسب مدال طلا، آن را به نیت سردار سلیمانی، به آستان مقدس امام حسین (ع) تقدیم کنم، امیدوارم روح بزرگ و مطهر سردار و سایر شهدا کمکم کنند تا بتوانم به این نیتم برسم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

ارمغان کرونایی گردشگران برای لاله زار بردسیر

پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم محرم این هفته اعلام می‌شود

هزینه هر بیمار مبتلا به کرونا برای وزارت بهداشت 19 میلیون تومان است

تهدید آفت سن در باغات پسته رفسنجان

تاکید استاندار کرمان بر رضایتمندی ارباب رجوع در ادارات

پخش زنده دعای عرفه از حرم مطهر رضوی در شبکه‌های ملی

پیش‌بینی می‌شود طی دو هفته آتی شمار مبتلایان و آمار فوتی‌ها کاهش یابد

226 بیمار دیگر، قربانی کرونا

رئیس بیمارستان امام‌خمینی آمل به جمع شهدای مدافع سلامت مازندران پیوست

تجدید میثاق اعضای شورای قضائی استان کرمان با فرمانده شهدای مقاومت

1.8 میلیارد مترمکعب اضافه برداشت غیرمجاز آب در کرمان داریم

تامین سرپناه مناسب یک حق اجتماعی برای همه روستاییان است

زدن ماسک در کرمان اجباری شد

شاخص آلایندگی در فهرج سه برابر حد مجاز

تیم ملی والیبال ایران در صدر آسیا

پرداخت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی صحت ندارد

آخرین آمار کرونا در ایران؛ جان باختن 144 بیمار در شبانه روز گذشته

افزایش اجاره‌بها در تهران بیش از 25 درصد ممنوع است/ امروز وقت دعوای سه قوه نیست

سرمربی فوتسال زنان رفسنجان: از بلاتکلیفی خسته شده‌ایم

جان باختگان کرونا در کشور به 8506 نفر رسید

تعداد مبتلایان روزانه کرونا در چین دو رقمی شد

میهمان شدن دانش‌آموزان در امتحانات بلامانع است

ابلاغ استرداد هزینه‌های فوق‌برنامه مدارس به خانواده‌ها

سهمیه‌های جدید کارشناسی برای مناطق محروم استان کرمان در نظر گرفته شد

18 پرستار در بحران کرونا شهید شدند

ناجا راه اندازی "پلیس کرونا" را تکذیب کرد

وزیرآموزش و پرورش: حقوق معلمان 2 میلیون تومان افزایش یافته است

«سعید اوحدی» رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شد

افتتاح آزمایشگاه مولکولی کرونا در شرق استان کرمان

افزایش مبتلایان به کرونا در استان کرمان به 1274 مورد

ملت ایران درمقابله با ویروس کرونا، معجزه تاریخی انجام داد

یک ایرانی بهترین آسیایی تاریخ بوندسلیگا شد

آخرین آمار کرونا در ایران؛ تعداد مبتلایان به 124 هزار و 603 نفر رسید

کارت هدیه بنیاد مستضعفان برای کولبران

تعداد کادر درمانی مبتلا به کرونا در استان کرمان به 41 مورد رسید

تاکید روحانی بر نظارت دقیق طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی

شروع به کار اصناف مشروط به ثبت نام در سامانه سلامت

مامان تب دارم؟

بهره‌برداری از "شـاد" پلت‌فرم اختصاصی آموزش و پرورش

پیگیر جدی خسارات وارده به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه هستیم

تولید و توزیع داروی رانیتیدین متوقف شد

تأکید روحانی بر تسریع روند پرداخت اعتبار یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران

رهبر انقلاب نیمه شعبان درباره چه موضوعاتی با مردم سخن گفتند؟

ضدعفونی مستمر هواپیماهای جمهوری اسلامی ایران

زم: درباره لیدری اغتشاشات 96 لاف زدم/ اعلام زمان عملیات سردار سلیمانی جز ماموریتم بود

ثبت نام 300 هزار نفر برای دریافت کارت سوخت از اول بهمن

جان باختگان کرونا چگونه دفن می‌شوند؟

ابتلای 47 ایرانی به کرونا و فوت 12 نفر

خیز بلندنارنجی پوشان کرمان، برای لیگ برتر

آخرین اطلاعات در مورد ویروس کرونا در کرمان/ وجود چند مورد مشکوک