آخرین مطالب

استاندار کرمان: مدیران بانک‌ها اگر نمی‌توانند تسهیلات بپردازند، محترمانه بروند اقتصادی

استاندار کرمان: مدیران بانک‌ها اگر نمی‌توانند تسهیلات بپردازند، محترمانه بروند

  بزرگنمایی:
استاندار کرمان خطاب به مدیران بانک‌های دولتی استان گفت: اگر نمی‌توانید به تعهدات بانکی در پرداخت تسهیلات عمل کنید، خودتان محترمانه بروید و اگر به عنوان مدیری در بانک نشسته‌اید و می‌خواهید صرفا منابع مردمی را بگیرید، این کار کارشناس می‌خواهد و به مدیر نیاز ندارد.

محمدمهدی فداکار در نشست شورای مسکن استان کرمان افزود: مدیر بانک های دولتی که نمی توانند تعهدات پرداخت تسهیلات مسکن را پرداخت کنند، استان را رها کنند و بروند زیرا معطل کردن مردم نوعی آسیب به دولت و مردم است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی برای پرداخت بانکی تعهدات تسهیلات مسکن پای کار بیاید اظهار داشت: بانک مسکن از منابع خود اضافه تر پرداخت می کند اما برخی از بانک های دولتی نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند به عنوان مثال بانک ملت تعهد کرده اما اجرا نکرده و این موضوع تخلف است.

نماینده عالی دولت در استان کرمان عنوان کرد: در خصوص بانک های خصوصی نیز، حساب شرکت ها را از بانک هایی که به تعهدات خود عمل نمی کنند، خالی می کنیم، به موضوع بانک های خصوصی جداگانه خواهیم پرداخت اما بانک های دولتی باید کار استان را انجام دهند یا اینکه رها کنند و بروند.

وی گفت: سهم بانک های استان کرمان از پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن طی 2 تا سه روز آینده اعلام می شود و اگر پرداختی انجام نشود، سازمان بازرسی پای کار می آید؛ در واقع اینکه مردم پروانه ساختمانی خود را دریافت کردند اما تسهیلاتی به آنان پرداخت نشود، مفهومی ندارد.

فداکار در ادامه با بیان اینکه اجرای پروژه مسکن بلدالامین کرمان طی 2 تا سه ماه اخیر به خاطر کوتاهی بانک ها در پرداخت تسهیلات به تعویق افتاده است، خاطرنشان کرد: این پروژه ضمن تغییر ماهیت از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده است.

وی همچنین با اشاره به میزان منابع و مصارف متفاوت بانک ها در استان کرمان تاکید کرد: شرکت های استان ضمن خالی کردن حساب خود از بانک های خصوصی که همکاری نمی کنند، این منابع را به بانک های دولتی بیاورند و در این زمینه کرمان نباید در تخصیص و پرداخت تسهیلات بانک های دولتی با دیگر استان ها تفاوتی داشته باشد.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه عملکرد برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات قابل دفاع نیست ابراز داشت: 300 نفر برای بانک ملی تعیین شعبه شدند و این بانک حتی یک فقره پرداختی نداشته است.

وی افزود: خط اعتباری دولت برای پروژه های مسکن پیگیری می شود و امیدواریم مشکلات این حوزه رفع شود.

20 هزار قطعه زمین در کرمان آماده واگذاری است

فداکار بیان کرد: 20 هزار قطعه زمین در شهرهای مختلف استان کرمان آماده واگذاری شده که رقم بزرگی است و به صورت هفتگی به متقاضیان واگذار می شود اما پرداخت تسهیلات برای ساخت این زمین ها باید در سیستم بانکی تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: بزرگترین مشکل ما برای تامین زمین مربوط به شهر کرمان است و بنیاد مسکن به خصوص در شهرها و روستاهایی که مردم متقاضی هستند، باید زمین را تامین کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه مشکل آماده سازی پروژه اراضی ماهان رفع شده است گفت: واگذاری پروژه های آماده نیز در سفر مقامات کشوری انجام می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه واگذاری زمین در برخی مناطق شهر کرمان به صورت هر هشت نفر یک قطعه بوده است تصریح کرد: مصوب کردیم که این آمار برای هر 2 نفر یک قطعه زمین باشد که اتفاق مهمی است.

غفلت بنیاد شهید از واگذاری زمین به ایثارگران

فداکار در پاسخ به مشکلات واگذاری زمین به خانواده شهدا و ایثارگران نیز گفت: وضعیت مسکن فرزندان شهدا به سرعت تعیین تکلیف شود تا مردم معطل نشوند.

وی ادامه داد: براساس تفاهم نامه بین راه و شهرسازی و بنیاد شهید، هر زمین به 2 نفر متقاضی بنیاد شهید واگذار می شود لذا طی نامه ای پیشنهاد کردیم که زمین به این قشر به صورت مستقل واگذار شود اما بنیاد شهید استان کرمان آن را پیگیری نکرده است؛ بنیاد شهید و راه و شهرسازی تفاهم‌نامه خود را اصلاح کنند و ما در استان برای واگذاری مستقل مشکلی نداریم.

تاکید بر تامین مسکن روستاها

استاندار کرمان با تاکید بر پیگیری برای آماده سازی و واگذاری زمین های روستایی گفت: مردم در صورت تحویل به موقع زمین در روستا به شهرها نمی روند و این موضوع بار بزرگی را از دوش شهرها برمی دارد، ضمن آنکه هزینه های آماده سازی در روستاها، بسیاری هزینه های ساخت و ساز و نرخ تسهیلات برای مردم از شهر کمتر است.

وی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های مسکن به ویژه در جنوب استان کرمان عنوان کرد: برخی روستاها شاید به واسطه کوهستانی بودن و یا زمین های کشاورزی اطراف، زمین لازم را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و امکان توسعه را نداشته باشد اما بخشی از روستاهای بزرگ ما امکان واگذاری زمین و جمعیت را دارند، لذا آماده سازی زمین در مناطقی که متقاضی دارند، بایستی به سرعت انجام شود.

فداکار اظهار داشت: اینکه هزینه های ساخت و ساز و مسکن در روستاها کمتر است، برای متقاضیان در این مناطق انگیزه ایجاد می کند و بایستی بحث واگذاری با جدیت در روستاها انجام شود؛ در بدترین وضعیت نیز مشکلی برای پیمانکاران در اجرای این پروژه ها وجود نخواهد داشت و وزارت راه و شهرسازی نقشه و طرح ها را ارائه می کند تا امور اجرایی به سرعت و با اولویت سال های گذشته آغاز شود.

وی با بیان اینکه به سهم خود در تامین زیرساخت پروژه های مسکن استان کرمان کمک می کنیم یادآور شد: اولویت با تامین آب و برق است و اگر این زیرساخت به خیابان اصلی برود، زمین های اطراف زنده می شود و مردم توسعه را می بینند و سرمایه گذاری می کنند.

سیدمصطفی آیت اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این نشست گفت: استان کرمان تعهدات 30 درصدی خود را در تامین زیرساخت های نهضت ملی مسکن تامین کرده است.

محمدرضا وحیدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: جلسات مختلفی برای نهضت ملی مسکن و مسکن مهر در استان کرمان برگزار کردیم و در این زمینه شمال استان 53 سایت دارد که برای تامین زیرساخت این سایت ها در مجموع به 60 هزار میلیارد ریال (شمال و جنوب استان) نیاز داریم که 20 هزار میلیارد ریال سهم استان می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

پنج اثر طبیعی کرمان ثبت ملی شد

پیش‌بینی تشدید گرما و طوفان شن در کرمان

امام جمعه کرمان: مشارکت مردم در انتخابات از عوامل قدرت‌افزای کشور است

وزش باد شدید زابل را در نوردید

زمینه افزایش وحدت و اقتدار با مشارکت بالا ایجاد می‌شود

مصرف این داروها در گرما خطرناک است

مشکل تامین آب کارخانه فولاد جنوب کرمان رفع شد؛ زنجیره سنگ آهن تکمیل می‌شود

امام جمعه کرمان: امنیت ثمره شیرین دستگاه قضا برای کشور است

استفاده از پنل خورشیدی برای چاه‌های کشاورزی رفسنجان کلید خورد

دادستان کرمان: پرونده حادثه تروریستی گلزار شهدا در مراحل پایانی است/ 11 متهم بازداشت هستند

52 شعبه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمان پیش‌بینی شد

واژگونی پراید در کرمان 2 کشته و سه مصدوم برجا گذاشت

شهرک تخصصی انرژی خورشیدی "راین" کرمان با حضور وزیر صمت افتتاح شد

عامل وقوع قتل در رفسنجان دستگیر شد

مراتع دهبکری کرمان برای سومین بار طعمه آتش شد

عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند

قرعه‌کشی پخش برنامه‌های استانی نامزد‌های انتخاباتی از شبکه کرمان

شناسایی بیش از 400 بیمار مبتلا به تب مالت در استان کرمان

ضرورت استفاده از ظرفیت نوجوانان و بانوان در فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی

تشکیل پرونده قضایی جرائم و تخلفات انتخاباتی

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

عیادت رهبر معظم انقلاب اسلامی از حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی

نماز عید قربان در مصلی کرمان برگزار شد

ماهنامه چیلوک مجوز انتشار گرفت

توقیف سیستمی3هزار و 874 خودرو به علت تخلفات حادثه ساز

نهضت آسفالت به روستای آبگرم ریگان رسید

توزیع گوشت گرم گوساله در استان با قیمت مصوب

مخبر: فضای انتخاباتی مانع خدمت‌‌رسانی به مردم نشود

سران تل‌آویو بار دیگر به جان هم افتادند

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

شدت گرما و دغدغه توزیع برق/مطالبه کشاورزان، کار سخت مدیران کرمان

شهداد گرمترین صبح کشور را تجربه کرد

معاون سپاه ثارالله: هنرمندان برای انتخاب آگاهانه رییس جمهور مشارکت کنند

دادستان کرمان نسبت به ممنوعیت فعالیت انتخاباتی با امکانات دولتی هشدار داد

هواشناسی برای کرمان باران و باد پیش‌بینی کرد

استاندار کرمان: استان، آماده برگزاری اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی (ع) است

انتقاد استاندار کرمان از پرداخت خسارت بیمه به اتباع خارجی

استعفای مدیرعامل استقلال رد شد

تکذیب نظرسنجی‌های منتشر شده در فضای مجازی به نقل از صداوسیما

وزارت بهداشت وجود پشه آئدس در 6 استان را تایید کرد

حمله هکری به شرکت مخابرات رژیم صهیونیستی

دستگیری عنصرِ رسانه‌ای وابسته به صهیونیست در قم

کشف 120 خزنده قبل از ورود به هواپیما در فرودگاه امام

کمبود شدید سوخت در بیمارستان‌های غزه در میانه حملات شدید رژیم صهیونیستی

دست پر صدا و سیما در انتخابات ریاست‌جمهوری

تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مشخص شدند

چه بخوریم تا قلب سالمی داشته باشیم؟

برخورد پژو و کامیون در کرمان 2 فوتی و 6 مصدوم بر جای گذاشت

اطلاعات سپاه اردبیل یکی از عوامل ضدامنیتی را بازداشت کرد